Otwarte: pon-pt: 8:00 - 18:00

  • slajd 1 - zew
  • slajd 2 - wew

g1Przychodnia Onkologiczna Onko-Med powstała w styczniu 2001 roku. Założycielem i kierownikiem jest dr Marita Rusin, onkolog kliniczny. Pierwsza siedziba znajdowała się w Koninie przy ul.Sosnowej 4. Na 60 m2 mieściła się poradnia onkologiczna,chirurgii onkologicznej i poradnia chemioterapii w ramach kontraktu wówczas z Kasą Chorych.

W 2007 r. przenieśliśmy się na ul. Chopina 23 A, gdzie rozszerzyliśmy zakres usług o Oddział Rehabilitacji dla Amazonek w ramach kontraktu z NFZ. Wówczas posiadaliśmy także w ramach kontraktu poradnię endokrynologiczną.

W 2010 r dla lepszego komfortu pacjentów powiększyliśmy się o kolejne pomieszczenia na ul. Chopina 23 B - poradnia onkologiczna, oddział chemioterapii jednego dnia. W ramach naszej przychodni rozpoczęły współpracę prywatne gabinety - kardiologiczny, radiologiczny, endokrynologiczny.

W marcu 2017 r. zakończyliśmy budowę nowej, przestronnej i komfortowej przychodni przy ul. Zakładowej 5E. Obecnie na 550 m2, w dwukondygnacyjnym budynku z windą i klimatyzacją i własnym parkingiem mieszczą się gabinety lekarskie, zabiegowy, gabinet ultrasonograficzny i biopsji, punkt pobrania krwi oraz na piętrze oddział chemioterapii jednego dnia, oddział rehabilitacji dla Amazonek, fizjoterapia, pokój dydaktyczny. W naszej placówce funkcjonują gabinety prywatne-radiologiczny, kardiologiczny, chirurga onkologa, urologiczny, onkologiczny, psychologiczny, dietetyczny.

W ramach kontraktu z NFZ mamy od 1 września 2018 pierwszą w Koninie poradnię geriatryczną, a także pracują poradnie - onkologiczna, chirurgii onkologicznej,oddział chemioterapii jednego dnia, oddział rehabilitacji dla Amazonek oraz rehabilitację ambulatoryjną. Naszym celem jest holistyczne podejście do pacjenta onkologicznego - od diagnostyki (usg, biopsja cienkoigłowa, gruboigłowa), pobranie krwi na badania laboratoryjne poprzez leczenie (chirurg onkolog, chemioterapia na miejscu) do rehabilitacji w ramach której pacjenci są konsultowani przez lekarza specjalistę rehabilitacji. Zapewniamy opiekę psychologa dla pacjentów naszej poradni. Prowadzimy warsztaty dietetyczne dla pacjentów leczonych chemioterapią. Planujemy kolejne warsztaty adresowane do kobiet po chemioterapii, a dotyczące bezpłatnych porad makijażu.

Stawiamy na edukację - uczestniczymy w ogólnopolskich akcjach profilaktycznych tj. gabinety różowej wstążeczki (badania usg piersi dofinansowane przez Avon) oraz bezpłatne badanie prostaty u mężczyzn w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Urologicznego, w regionalnych tj. Zdrowie to podstawa.

Współpracujemy z Konińskim Klubem Amazonek oraz Stowarzyszeniem Magnolia. Wraz z naszymi pacjentami załozylismy fundację onkologiczną Drugie życie,która jest zarejestrowana od 03.2018.

Zapraszamy do odwiedzania naszego fanpage na Facebook'u.